به بهانه ریاست سردار قالیباف در مجلس
گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
موسی غنی نژاد:
نقش ملکه الیزابت در کودتای ۲۸ مرداد

...
"علت مشکلات کشور انتخابهای مردم است"


نماینده قزوین در مجلس خبرگان

علت مشکلات کشور انتخابهای مردم است

 


نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی و کم رنگ شدن معنویت ناشی از اشتباه مردم در نوع انتخاب کسانی است که توان تخصصی لازم را در مدیریت کشور ندارند.

آیت الله اسلامی در خصوص وضعیت اقتصادی کشور یادآور شد: اقتصاد فعلی جامعه راضی کننده نیست و بندرت در جایی شرایط مطلوب و مورد قبول است و گرانی بیش از حد و کمرشکن موجب نگرانی مردم شده است.

وی اضافه کرد: مردم خوبی داریم زیرا در بدترین شرایط هم وقتی رهبری طرح کمک مومنانه را مطرح کردند همه مردم پای کار آمدند و نشان دادند در بدترین شرایط هم روحیه کمک به همنوع را دارند و در این راه تابع رهبری هستند.

اسلامی اظهار داشت: دشمن خواب زیادی برای ما دیده بود و اگر هدایت رهبری و پشتیبانی مردم نبود و نهادها، ارگان‌ها و کمیته‌ها و ستاد اجرایی امام و توده مردم کمک نمی‌کردند برخی مشکلات همچنان باقی بود.

امام جمعه تاکستان با انتقاد شدید از وضعیت بد اقتصادی و معیشتی مردم گفت: در این زمینه نقد جدی بر دولت دارم و به نظر می‌رسد بسیاری از مدیران اقتصادی دولت تخصص و توان لازم را ندارند که وضعیت کشور به این شرایط رسیده است.

وی گفت: متأسفانه معنویت و اخلاق هم در کشور آسیب دیده و مسئولان باید به تعهدات خود عمل کنند تا کارهای زمین مانده به سامان برسد.

آیت الله اسلامی به خبرنگاران توصیه کرد کتاب «علل گرایش به مادی گری» اثر استاد شهید مطهری را مطالعه کنند تا بدانند چرا اخلاق در جامعه کم رنگ شده و مادی گری رواج پیدا می‌کند.

وی اظهار داشت: انسان به سمت مادیات گرایش دارد و این وضعیت ذاتی است و همین وابستگی به دنیا موجب بداخلاقی می‌شود.

اسلامی اضافه کرد: گاهی برای خود در داخل بت ساخته‌ایم و بت نفس، باند بازی و جریان‌های سیاسی ما را از حق مداری دور می‌کند که این رویکرد باید تغییر کند.

وی اضافه کرد: امروز دشمن همه امکانات خود را بسیج کرده تا به باورها آسیب بزند و از شهید کردن سردار سلیمانی هم دریغ نکرده و رئیس جمهور یک کشور به این ترور افتخار می‌کند که نشان می‌دهد دشمنان با چه امکانات و نیتی برای ضربه زدن به ما بسیج شده‌اند.

امام جمعه تاکستان گفت: از پاکستان فرمانده‌های داعش مرخصی گرفته وارد کشور شدند تا ترور کنند و کشور نا امن شود و این میزان هجمه از ابتدای انقلاب تاکنون سابقه نداشته است که حتی اجازه فروش نفت ما را نمی‌دهند و دشمن از داخل هم می‌خواهد ملت را مأیوس کند که باید مراقب باشیم.

وی با اشاره به ریشه برخی مشکلات کشور و مدیریت ضعیف در استان گفت: وقتی به کسانی رأی می‌دهیم که سلامت ندارند وضعیت اینگونه می‌شود.

آیت الله اسلامی اظهار داشت: وزیر و وکیل با انتخاب مردم است و هر چند ملت ایران فداکار و صبور و شاکر است اما گاهی به کسانی رأی می‌دهد که بد عمل می‌کنند و کشور را به این شرایط می‌رسانند و آنچه پیش آمده خودمان مقصر هستیم.