گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
شاه به روایت سفیر انگلیس
گفت و گو با پرویز جاهد

...
تایید مرگ دومین نفر بر اثر کرونا در فرانسه


تایید مرگ دومین نفر بر اثر کرونا در فرانسه

 


تعداد قربانیان ویروس کرونا در جهان به ۲۷۶۴ نفر افزایش یافت.


از این تعداد بعد از چین با ۲۷۱۵ قربانی، ایران با ۱۶ کشته در جای دوم قرار دارد. کره جنوبی هم با ۱۲ و ایتالیا با ۱۱ مورد فوتی دیگر در صدر کشورهای قربانی این ویروس کشنده هستند.

فرانسه تایید کرد یک نفر جدید در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده است.

این در حالیست که پیشتر هم یک فرد دیگر در این کشور به علت آلودگی به این ویروس فوت کرده بود.

فرانسه همچنین تایید کرده علاوه بر قربانی مزبور، دو فرد دیگر نیز به کووید - ۱۹ آلوده شده‌اند. بر این اساس تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به عدد ۱۷ افزایش یافته است که از این تعداد ۲ نفر جان باخته‌اند.

 ۲۶ فوریه قرار است در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم فوتبال المپیک لیون در ورزشگاه خانگی از یوونتوس تورین پذیرایی کند. این در حالی است که ۳ هزار هوادار تیفوسی یوونتوس برای تشویق گورخرها در راه لیون هستند.

این اتفاق اعتراضات بسیاری را در فرانسه برانگیخته است. شهردار منطقه دسین در حومه لیون که استادیوم تیم فوتبال المپیک لیون هم در آنجا واقع شده است مخالفت خود را با حضور هواداران ایتالیایی ابراز کرده است.

لورانس فوترا، شهردار دسین در این خصوص گفته است با استانداری رون در حال مکاتبه است چرا که به اقدامات امنیتی لازم برای پیگیشری از شیوع احتمالی ویروس کرونا توسط هواداران ایتالیایی اندیشیده نشده است.