گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
شاه به روایت سفیر انگلیس
گفت و گو با پرویز جاهد

...
تعطیلی کنسرت‌ها، سینماها و تئاترها در تهران


تعطیلی کنسرت‌ها، سینماها و تئاترها در تهرانفرمانده مدیریت مقابله با ویروس کرونا استان تهران گفت: کنسرت‌ها، سینماها و تئاترها در استان تهران تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

علیرضا زالی  در حاشیه جلسه هماهنگی ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز شاهد هم افزایی و انسجام دستگاهی در استان تهران در مقابله با ویروس کرونا هستیم.

وی با تشریح مصوبات این ستاد افزود: مرخصی‌های مدیران ارشد استان تهران تا اطلاع ثانوی قطع شد و مقرر شد، کلیه دستگاه‌های اجرایی اقدامات به عمل آمده، پیشنهادات و اقدامات فراسو خود را در اسرع وقت به ستاد مقابله با کرونا استان تهران ارائه دهند، که از کلیه ظرفیت‌ها استفاده شده و اقدامات موازی پرهیز شود.

فرمانده مدیریت مقابله با ویروس کرونا در تهران با بیان اینکه با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، استمرار تعطیلی مدارس و مؤسسات آموزش عالی در استان تهران مورد توجه است، گفت: در تهران حجم بسیار زیادی از مراجعات آموزشی کشوری را داریم.

وی گفت: همچنین مصوب شد، کنسرت‌ها، سینماها، تئاترها و مراکز فرهنگی استان تهران که جمعیت قابل توجهی در آن خواهند بود، تا اطلاع ثانوی تعطیل باشد.

زالی افزود: پیشنهاد ما توقف هرگونه زمینه تجمع که فکر می‌کنیم، ممکن است، منجر به سرایت و گسترش ویروس شود، است و همچنین مقرر شد، دستگاه‌های اجرایی کارکنان در معرض خطر خود را آموزش دهند.

وی همچنین از مرخصی با حقوق جانبازان شیمیایی مستقر در دستگاه‌های اجرایی نیز خبر داد و گفت: از قوه قضائیه نیز درخواست شده که با غربال گری مجرم‌هایی که در استان تهران واجد شرایط هستند، به شرط صدور گواهی سلامت توسط مبادی بهداشتی و درمانی درون زندان‌ها به آنها مرخصی داده شود، تا از تجمعات کاسته شود.

زالی از تاکید بر استمرار خدمات پیشگیرانه بهداشتی و حفاظتی در پادگان‌هایی که مرکز تجمع است، نیز خبر داد و افزود: پتوها و ملحفه این عزیزان می‌بایست، به طور مرتب شستشو شود.