به بهانه ریاست سردار قالیباف در مجلس
گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
موسی غنی نژاد:
نقش ملکه الیزابت در کودتای ۲۸ مرداد

...
حسین شیخ الاسلام درگذشت


بر اثر ابتلا به کرونا

حسین شیخ الاسلام درگذشت

 


حسین شیخ الاسلام سفیر سابق ایران در سوریه به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

این دیپلمات و معاونت امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که به دلیل ابتلاء به کرونا در بیمارستان بستری بود درگذشت.

حسین شیخ‌الاسلام متولد سال ۱۳۳۱ در اصفهان، از اعضای دانشجویان مسلمان پیرو خط امام بود که در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ سفارت آمریکا را تسخیر کردند. وی در دوره‌هایی سفیر ایران در سوریه، نماینده حوزه انتخابیه تهران ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی (دوره هفتم)، مشاور رئیس و مدیر کل بین الملل مجلس و مشاور وزیر امور خارجه بود. شیخ الاسلام خرداد ۹۷ به معاونت بین الملل مجمع تقریب مذاهب اسلامی منصوب شده بود.

در همین زمینه وزیر امور خارجه درگذشت دکتر حسین شیخ الاسلام را تسلیت گفت .

متن پیام محمدجواد ظریف بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

خبر درگذشت دوست قدیمی، برادر صادق و دلسوز و همکار ارزشمند و پیشکسوت مرحوم حسین شیخ الاسلام موجب اندوه فراوان اینجانب و تمامی دوستان و همکاران آن عزیز در وزارت امور خارجه شد.

نام حسین شیخ الاسلام برای بنده همواره با دیانت، صداقت، صراحت و رفاقت همراه بوده است. مجاهدت‌ها و خدمات صادقانه حسین عزیز هیچگاه فراموش نخواهد شد.

از خداوند قادر متعال شادی روح و علو درجات برای این یار دیرین و صبر و اجر برای همسر محترمه و فرزندان عزیز و سایر بازماندگان و همه دوستان و بستگان و همکاران ایشان طلب می‌کنم.»