گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
سالگرد دفاع حزب توده از "دادگاه های انقلابی"
مکاتبه نصیری و جعفریان
ترجمه کتاب عبدالرحمان بدوی

...
راهی جز رای دادن به من ندارید


دونالد ترامپ خطاب به مردم امریکا

راهی جز رای دادن به من ندارید

 


رییس‌جمهور امریکا در جمع طرفدارانش در نیوهمپشر،به تمسخر جو بایدن پرداخت.

جو بایدن نامزد انتخابات داخلی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا است که در نظرسنجی‌ها نسبت به دیگر نامزدهای این حزب پیشتاز است.

دونالد ترامپ که مدت‌ها است جو بایدن را «جو خواب‌آلود» می‌نامد در این گردهمایی ادای وی را درآورد و با حرکات بدنش تلاش کرد تا نشان دهد او همواره خسته و خواب آلود است. به گفته او « جو بایدن خواب‌آلود شاید بتواند لنگ‌لنگان خودش را به خط پایان برساند، شاید.»

ترامپ همچنین به هوادارانش گفت که اگر سال ۲۰۱۶ رییس‌جمهور نمی‌شد بازار سقوط می‌کرد و اگر او سال ۲۰۲۰ رای نیاورد این اتفاق تکرار می‌شود.

رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا همچنین افزود: «می‌دانم من را دوست دارید و اینجا جشن دوستانه‌ای داریم ولی هیچ ‌چاره‌ای جز رای دادن به من ندارید. چه به ترامپ علاقه‌مند باشید یا نباشد، بالاخره به ترامپ رای می‌دهید. فکرش را بکنید مثلا بخواهید به الیزابت وارن {او اسم خانم وارن را به شکل خاصی تلفظ کرد و طرفدارانش نیز با دست و سوت با او همراهی کردند} رای دهید.»

یکی از شهروندان طرفدار ترامپ درباره او می‌گوید: «او برای اقتصاد ما کار مهمی کرده و سهام من هیچوقت اینقدر بالا نبوده، ترامپ برای مردم کار می‌کند و به فکر طبقه متوسط است.»

ترامپ در پایان به خبرنگارانی که برای پوشش این کمپین انتخاباتی آمده‌ بودند اشاره کرد و یک بار دیگر به آنها صفت «جعلی» داد.

طرفداران او نیز با حرکات ناپسندیده دست به سوی خبرنگاران علایم زشتی نشان دادند.