به بهانه ریاست سردار قالیباف در مجلس
گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه "الفبا"
گزارش ویژه الفبا
به بهانه سالمرگ مهدی اخوان ثالث
سالمرگ میرزا رضا کرمانی
موسی غنی نژاد:
نقش ملکه الیزابت در کودتای ۲۸ مرداد

...
شورش و غارت در شیکاگو


شورش و غارت در شیکاگو

 


در پی رخداد شورش و غارت در شیکاگو که به تخریب مراکز خرید و زخمی شدن ۱۳ مامور پلیس منجر شد، بیش از ۱۰۰ معترض به اتهام تخریب و غارت اموال عمومی بازداشت شدند.

دیوید براون، سرپرست اداراه پلیس شیکاگو اعلام کرد که این حرکت اعتراضی که از بامداد روز دوشنبه آغاز شد، برنامه‌ریزی شده نبود و تنها واکنشی احساسی به شلیک روز یکشنبه یک نیروی پلیس به شهروند غیرنظامی بوده است.

به گفته وی معترضان اقدام به شلیک و زخمی کردن نیروهای پلیس کرده و یک مرکز خرید بزرگ شهر را تخریب و تعداد زیادی از مغازه‌های خرده فروشی را غارت کرده‌اند.

سرپرست اداراه پلیس شیکاگو خاطرنشان کرد که با هدف برقراری دوباره امنیت در این شهر حضور گسترده نیروهای پلیس در شهر تا اطلاع‌ثانوی ادامه خواهد داشت.

لوری لایت فوت، شهردار شیکاگو، افراد دستگیر شده توسط پلیس را متهم به غارت و تخریب اموال عمومی و ضرب و جرح نیروهای پلیس معرفی کرد که به زودی مجازات خواهند شد.

اداره پلیس شیکاگو با انتشار اطلاعیه شرح واقعه بعد از ظهر روز یکشنبه را این گونه توضیح داد که پس از برقراری تماسی تلفنی مبنی بر این که فردی مسلح در داخل یک کوچه در حال تهدید فرد دیگری است، نیروهای پلیس به محل اعزام شدند که در جریان تعقیب و گزیر این فرد، او با شلیک پلیس مجروح و پس از خلع سلاح به بیمارستان منتقل شد.

در این اطلاعیه تصریح شده که متاسفانه برخی با انتشار اخباری نادرست، این گونه به مردم القاء کرده‌اند که پلیس به یک کودک شلیک کرده است؛ خبری که موجب تهییج شبانه مردم شیکاگو شده است.